Шарм повітових містечок

От 0.00 грн
  • Тривалість: 1 день
  • Маршрут: Київ - Ніжин - Заньки - Київ

Быстрый заказ

Виїзд із Києва комфортабельним автобусом.

Ніжин – давнє українське місто на території Чернігівської області, перша згадка про яке датується далеким 1078 роком. 

Самобутнє місто Ніжин славиться серед паломників та туристів великою кількістю церков, старовинних та нових, піднятих з небуття після завершення радянської епохи. Окрім церков звернемо вашу увагу на Грецький квартал та старовинну Поштову станцію, в якій знаходиться унікальний музей. Також відвідаємо краєзнавчий музей та Гімназію вищих наук (тепер університет), побачимо міську ратушу. 

Найбільшу цікавість викликає історія про місце розташування Ніжинської фортеці, від котрої до наших днів дійшли лише пороховий льох та більш пізня будівля острогу. Замість фортеці  сьогодні – міський ринок, що сформувався тут у 19 столітті. Після пожежі до наших днів дійшли лише старовинні торгівельні ряди та деякі крамнички.

Розповідають що літописний Ніжин стояв на березі озера. Однак, коли до міста стала наближатися татаро-монгольська навала, води озера заховали місто та всіх жителів назавжди. І тільки раз на рік, в ніч на Великдень, усього лише на мить старе місто піднімається на поверхню. 

Відвідаємо «Ніжинську поштову станцію» - унікальний для України музейний заклад, який користується незмінною популярністю у туристів, що відвідують місто, присвячений розвитку поштової справи, як місцевої так і на території країни в цілому у ХVII – на початку ХХ ст.
Також у місті можна побачити перший в Україні відомий пам’ятник ніжинському огірку.

Заньки. Після перебування в Ніжині переїдемо в с.Заньки в якому відвідаємо меморіальний музей М.К.Заньковецької. Експозиції музею присвячені життєдіяльності корифея української сцени, першої народної артистки.

Заньківський музей відкрили в 1964 році в селі де народилася і провела юні роки артистка. У будинку в якому жила в дитинстві Марія Заньковецька зібрані її особисті речі, фотографії, книги, вирізки з газет, спогади про народну артистку. 

Більше як 1500 експонатів розділені на 4 частини, які розповідають про різні періоди з життя Марії Костянтинівни. 
Зіркою першої величини сяяла Марія Заньковецька – «цариця української сцени», як її називали.
Ви почуєте розповіді місцевого гіда про життя уславленої акторки. 

Повернення до Києва. 

Написать отзыв

Ваше имя:


Ваш отзыв: Примечание: HTML разметка не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке: