Від панських маєтків до соколиного хутора

От 0.00 грн
  • Тривалість: 1 день
  • Маршрут: Київ - Козелець - Безуглівці - Ніжин - Ічня - Качанівка - Київ

Быстрый заказ

Виїзд із Києва. 

Козелець – перлина українського барокко.  

"Город Козелец не отличается своею физиономиею от прочих своих собратий, поветовых малороссийских городов. В истории нашей он тоже не играет особенной роли, как, например, заднипрянские его товарищи, разве только что в 1663 году здесь была собрана знаменитая Черная рада. Словом, городок ничем не примечательный; но проезжий, если он только не спит во время перемены лошадей или не закусывает у пана Тихоновича, то непременно полюбуется величественным храмом грациозной архитектуры растреллевской, воздвигнутым Наталией Розумихою, родоначальницею дома графов Разумовских", - так розповідав про місто відомий український поет Тарас Шевченко.

Михайлівська церква у Безуглівці. Входить до святинь Ніжинської єпархії.
Будівництво Михайлівської церкви здійснювалося в період від 1805 до 1835 року.
Перші офіційні згадки про храм датуються 1831 роком.
Церква збереглася під час «культурної революції» і кампанії боротьби з релігією перших десятиліть існування СРСР, пережила також колективізацію 1930-х років та Другу світову війну (у період 1941-1943років).

Ніжин – Ієрусалим землі чернігівської.  

Перша згадка про місто датується 1078-м роком. З 17-го століття тут оселилася грецька громада. На її кошти побудували велику кількість церков та монастирів, яких сьогодні  налічується у місті аж 37!!!   Недарма його називають чернігівським Ієрусалимом. В 1805 році була заснована Гімназія вищих наук князя Безбородька, в котрій навчалися М.Гоголь, Є.Гребінка, Л.Глібов. Серед найцікавіших споруд Ніжина 18-19 століть: будівля Поштової контори та старовинної аптеки, житлові будинки та культові заклади.  В місті встановлено пам»ятники Б.Хмельницькому, М.Гоголю, Ю.Лисянському, М.Заньковецькій, М.Бернесу  та  ніжинському огірк.

Ічня – національний природний парк.

Унікальна природа Ічнянщини в гармонійному поєднанні з історико-культурною та духовною спадщиною нашого краю стали основою для створення Ічнянського національного природного парку. 21 квітня 2004 року Президентом України був підписаний Указ про створення Ічнянського національного природного парку. Територія парку являє собою слабо розчленовану рівнину з незначною кількістю балок та річкових долин (річка Удай та її притока Іченька). Однією з особливостей парку є те, що на його території поєднуються ареали дуба, граба та липи. Граб тут росте на східній межі свого ареалу. З тварин, занесених до Червоної книги України, тут водяться очеретянка прудка, борсук, видра річкова, жук-олень та ін.

Відвідування садиби «Качанівка».  

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» створено в 1981 році на основі палацового ансамблю і парку дворянської садиби, яка була заснована в 1770-х роках і яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі.Багата і прекрасна Ічнянська земля славна своєю історією. Визначним осередком художньої культури, місцем народження, проживання, творчості та спілкування відомих митців було м. Ічня. В цьому містечку народилися український скульптор Іван Мартос ( 1754 – 1835 рр ), автор визначних пам’ятників – Мініну та Пожарському в Москві, А. Є. Рішєльє в Одесі. Степан Васильченко – відомий український прозаїк. Василь Чумак ( 1900 – 1919 рр.) – полум’яний поет-романтик та інші. Мандруючи до Качанівки, в Ічні у різні роки побували: М.Гоголь, М.Глінка, О.Маркович з дружиною, Т.Шевченко, В.Штернберг, І.Репін та багато інших. 

По закінченні програми туристам пропонується майстер-клас з варіння традиційної козацької страви – куліша та дегустація. 

Прибуття до Києва.

Написать отзыв

Ваше имя:


Ваш отзыв: Примечание: HTML разметка не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке: